Gipfelbahn svieti novou žiarouV Lyžiarskom stredisku Kronplatz kladú stále väčší dôraz na komfort.
Konštrukcia stavby novej lanovky, ktorá nahrádza svojho predchodcu z r.1989 bola daná do prevádzky v lete 2010. Týmto činom sa „Gipfelbahn“ prezentuje v celkom inom svetle. S touto novou lanovkou urobila spoločnosť veľký krok do budúcnosti v smere väčšieho komfortu a spoľahlivosti. Nové kabíny dizajnované pre desať sediacich pasažierov boli dodané s vyhrievanými sedačkami.

Navyše tieto kabíny prinášajú zo sebou pohodlie transportu lyží na špeciálnych držiakoch umiestnených na dverách kabíny.
Pôvodná trasa lanovky zostala nezmenená, teda vedie z Herzlalm na Kronplatz. Počet podpier bol však zredukovaný zo 17 na 12. Počas prvej sezóny bude lanovka prevádzkovaná so 42-mi kabínami z 81 možných kabín, čo znamená úvodnú prepravnú kapacitu 2000 os./hod , s následnosťou kabín 18 sek.. Maximálna kapacita lanovky pri doplnení kabínami je konštruovaná na 4000 os./hod, s následnosťou kabín 9 sek..
Dolná stanica je umiestnená v nadmorskej výške 1733m a prevýšenie staníc je 541 m. Použitá bola dvojica motorov s výkonom 540 kW , priemer lana je 58 mm a prepravná rýchlosť 6 m/sek.


RSS

Syndikovať obsah